آرشیو بلاگ
هفته ششم بارداری

هفته ی ششم
 اندازه بچه: ۲ الی ۴ میلیمتر
 شاید شما در هقته ی ششم بارداریتان به سر می برید ولی جنین در واقع یک ماهش است. خیلی اتفاقات در این یک ماه افتاده است پس با هم می خوانیم:
بزرگترین اتفاقی که در این هفته می افتد،
شکل گرفتن بینی، دهان و گوشهای بچه است. اگرقابلیت دیدن درون رحم خود را داشتید، یک کله ی بزرگ با لکه های سیاه، جایی که چشمها و سوارخ های بینی شکل می گیرد را می دیدید.
 گوشهای کوچکش مانند حفره ی در دو طرف سر بچه است. دستها و پاهایش مانند جوانه گل می باشد. ضربان قلبش ۱۰۰ الی ۱۶۰ در دقیقه می باشد که تقریبا دو برابر ضربان قلب شماست و خون در سراسر بدن کوچکش جریان پیدا می کند.
روده ها رشد می کند و بافتهای سازنده ششها نمایان می شود. غده هیپوفیز نیز مانند قسمتهای دیگر مغز، ماهیچه های اولیه و استخوان ها شکل می گیرد.
آیا می دانستید؟
دمدمی مزاج شدنی را که تجربه می کنید در نتیجه ی نوسانات هورمونی در حین بارداری می باشد. یک روز احساس خوبی دارید و دوست دارید افراد زیادی را ببینید و یک روز حوصله ی هیچ کسی را ندارید.
ممکن است احساس دوگانگی شخصیتی در درونتان احساس کنید، ولی نگران نباشید، این حس عادی است.
زندگی تان به هر حال در حال تغییر است، بهتر است در برابر تغیرات جدید خود را آماده کنید.
اگر در حال حاضر یک بچه یا بیشتر دارید، بهتر است او را برای آمدن قدم نو رسیده آماده کنید. اگر بچه تان خیلی کوچک است. بهتر است با خواندن کتاب های داستان مرتبط با خواهر و برادر شدن او را با این قضیه آشنا و آماده کنید. سپس کم کم به او بگویید که او هم در آینده ی نزدیک صاحب برادر و خواهر خواهد شد ولی تعجب نکنید اگر وسط صحبتتان روی کاناپه پرید و به روی خودش نیاورد. با مدتی زمان گذاشتن فرزندتان کم کم متوجه خواهد شد.
همچنین به جوابها و ایده هایی که فرزندتان می دهد، حتی اگر منفی و ناراحت کننده باشد ،گوش دهید و سپس او را بغل کنید.
اجازه دهید همسرتان هم در خبر دادن بچه ی جدید به فرزند یا فرزندانتان حضور داشته باشد. بهتر است در این موقع پدرو فرزند بزرگتر رابطه صمیمی تری داشته باشند. اگر چنین رابطه ی وجود ندارد، شما می توانید با تنظیم کردن برنامه هایی بر اساس تفریحات مورد علاقه هر یک، رابطه جدید محکمی را خلق کنید.
هفته ی خوبی داشته باشید ..

آموزش از پوشک گرفتن بچه

گام به گام برای گرفتن بچه از کودک با کمک قصری و پوشک شورتی آموزشی

هفته پنجم بارداری

تا الان بارداریتان را حس کردین یا خیر؟ چون در اعماق بدنتان جنین به سرعت زیادی در حال رشد است. الان جنین شامل ۳ لایه اکتودرم (خارجی)، مزودرم ( میانی)، اندودرم (درونی) که در آینده نزدیک، اعضا و بافت ها را درست خواهند کرد.

در لایه خارجی، نخاع، اعصاب و ستون فقرات و لوله عصبی که باعث رشد مغز می شود، رشد می کنند.

در لایه میانی، پوست، مو، ناخن ها، غدد پستانی و غدد عرق و مینای دندان و همچنین قلب و دستگاه گردش خون در این لایه شکل می گیرد.

در این هفته، قلب کوچولوش شروع به پمپاژ کردن خون می کند. در لایه مزودرم ماهیچه ها، غضروف، استخوان و بافت های زیرین بچه شکل خواهد گرفت.

سومین لایه، جایگاه شش ها، روده ها و سیستم اولیه ادراری، کبد، لوزالمعده و تیروئید می باشد. در این حین جفت و بند ناف سخت کار می کنند تا غذا را به بچه برسانند.

آیا می دانستید؟

حالت تهوعی که دارید ناشی از جفت غدد جنسی می باشد، اکثر بانوان در ۳ ماه اول بارداری از حالت تهوع، مزه آهن در دهان و ترشح بیش از حد بزاق رنج می برند. بهترین کار برای کاهش این علائم خالی نگه داشتن معده نیست بلکه بهتر است تعداد وعده های غذایی را زیاد کرد. بهترین مواد غذایی را که می توان خورد موز، هویج و یا بیسکویت سبوس دار می باشد.

واقعیت این است که اکثر ما نمی دانیم که باید چه کار کنیم، با خودتون فکر می کنید: خوب الان باردارم حالا چی؟ آیا می توانم قهوه بخورم؟ ورزش کنم؟ شنا کنم؟

بارداری یک حالت طبیعی است. جنین سفر طولانی را طی کرده و با سختی های فراوان رو به رو شده تا در رحم قرار بگیرد. پس به سختی می جنگد تا در رحم رشد کند و سرانجام در آغوش شما قرار بگیرد.

شما مریض نیستید، باردار هستید. فقط باید در ۳ ماه ابتدای بارداریتان مراقب حرکت های سریع و سنگین باشید. یعنی اینکه شما می توانید با ماشین برید بیرون ولی نه با موتور، شما می توانید شنا کنید ولی نه اسکی روی آب، شما می توانید کارهای کوچک خانه را انجام دهید ولی در بالارفتن از صندلی و وصل کردن پرده ها مجاز نیستید.

نترسید ولی باید بدانید که بیشتر و یا حدود ۸۰%سقط جنین ها قبل از ۱۲ هفته اول بارداری روی می دهد. ولی بطور کلی نرخ سقط جنین کم است.

در واقع چندین فاکتور باعث سقط جنین می شود که به احتمال زیاد برای شما جای نگرانی وجود ندارد همان طور که گفته شد بچه نمی خواهد شما را ترک کند.

پیشنهاد:

دائماً خود را از شرایط مطلع گردانید تا بدونید چه چیزهایی در انتظار شما خواهد بود. از الان تا ۳۶ هفته دیگر ما با شما هستیم تا اطلاعات کافی را در اختیار شما بگذاریم. پس با ما باشید ما برای هفته دیگر منتظر شما هستیم.... ما تازه شروع کرده ایم.

هفته خوبی داشته باشید.

هفته چهارم بارداری

چهارمین هفته حاملگیتون مبارک!

بیش از دو هفته از زمان حاملگی نمی گذره، که اسپرم برنده از میان ۳۵۰ میلیون رقیب برنده شده تا عشق زندگی اش را دیدار کنه و اون تخمک شماست. و بعد از آن در مدت کوتاه معجره آسایی چیزی خلق می شود و اون بچه شماست...
همیشه زمان دقیق لقاح پذیری تخمک به راحتی قابل اندازه گیری نیست. به همین دلیل متخصصان زنان و زایمان اولین روز حاملگی را از اولین روز تاخیر قاعدگی حساب می کنند. برای مثال اگر دوره قاعدگی شما ۲۸ روزه باشد و بعد متوجه دیرکرد قاعدگی شوید، شما هم اکنون در هفته چهارم حاملگی خود هستید.

به دنیای مادران خوش آمدید!

حال ببینیم در روزهای اول حاملگی چه اتفاقی در بدن می افتد؟
بعد از سفر طولانی تخمک لقاح شده از لوله فالوپ در رحم کاشته می شود. سلول های خطی شکل جنین و سلول های لایه های خارجی جفت و مایع آمنیوتیک را می سازند تا جنین را در دوره حاملگی تقویت و محافظت کنند. بچه بسیار کوچک به گونه ای که شبیه به یک توپ نامرئی پر از سلول است که به سرعت در حال تکثیر شدن می باشد.
موقعی که این توپ سلولی در رحم مستقر شد، جفت شروع به آزاد کردن هورمون (HCG) می کند و در این حین به تخمدان ها دستور می دهد که دیگر تخمک آزاد نکند. در واقع این هورمون هست که تست بارداری را مثبت نشان می دهد.
در این حین مایع آمنیوتیک از حفره حول سلول را می گیرد و کیسه آمنیوتیک ساخته می شود. در این مرحله از سیستم گردشی اولیه اکسیژن و مواد مغذی می گیرد که شامل سوراخ های ریزی است که بچه را به رگ های خونی در رحم متصل می کند. جفت به اندازه کافی در پایان ۴ هفته توسعه می یابد.
قاعدگی تمام می شود. به هر حال دیدن چند قطره خون در دوران بارداری جای نگرانی ندارد.
خون ریزی دارید یا خیر؟ رنگ آن قهوه ای تیره است یا قرمز روشن؟ خون ریزی می تواند نشانه مشکلی جدی باشد یا بعضی وقت ها طبیعی است. به هر حال خیلی بهتر است با دکتر خود مشورت کنید.
این هفته شروع دوران جنینی است. بعد از آن اعضای جنین شروع به رشد و یا حتی فعالیت می کند. بنابراین در این دوران مراقبت ویژه لازم است وگرنه در رشد جنین تداخل ایجاد نمی کند.
هورمون ها تمام بدن و ذهنت را پر می کند. ممکن است احساس خستگی، خواب آلودگی، نفخ، گر گرفتگی، محبت و یا احساس سنگینی در سینه و تکرر ادرار را تجربه کنید. این احساسات زیاد و معمولاً متناقض می باشند.
مثل : ترس- سرخوشی- هیجان انگیزی- احساس سستی و ... تنها احساسی که مطمئناً سال دیگر تجربه نخواهید کرد، زمانی برای حوصله سر رفتن نخواهید داشت.

پیشنهاد:

از زمانی که نتیجه بارداری شما + شد مراقب کارهایتان باشید. زیرا هر نوع کار نادرستی در DNA جنین اثر می گذارد. از مصرف سیگار و نوشیدنی های الکلی و یا هر گونه ماده اعتیاد آور پرهیز کنید. همچنین در مصرف قرص و شربت های دارویی بدون تجویز پزشک متخصص یا زنان و زایمان پرهیز کنید.
10 دلیل برای اعتماد به بیبی لینو سنسیتیو

1- مفهوم ضد حساسیت در اقلام مصرفی بهداشتی شخصی، اهمیت بالایی دارد زیرا باید بتواند نیازهای پوست حساس را برطرف کند.

پوشک بچه بیبی لینو سنسیتیو دارای طراحی ضد حساسیت است. این یعنی اطمینان ازجذب عالی، و نیز یقین از نظر سازگاری با پوست حساس کودک در این پوشک بی نظیر.

2- پوشک بچه بیبی لینو سنسیتیو، فاقد لاتکس، لوسیون و پارابن است.

3- پوشک بچه بیبی لینو سنسیتیو، اولین دارنده استاندارد OEKO-TEX 100 برای پوشک بچه در اروپاست. این استاندارد عاری بودن این پوشک از 200 ماده مضر را تایید می کند. این پوشک حدود 10 سال است تحت معیارهای سخت این استاندارد تولید می شود.

4- تست شده به صورت بالینی، در موسسه تحقیقات پوستی درما تست آلمان با نتیجه عالی (برچسب کیفیت 5 ستاره)، پس از اتمام یک دوره 4 هفته ای بر روی کودکانی که این پوشک تحت نظارت متخصص پوست و متخصص اطفال به آنها بسته شد.

5- توصیه شده توسط انجمن پوست کودکان یونان پس از بررسی های سخت گیرانه اسناد فنی محصول

6- توصیه شده توسط انجمن ماماهای یونان. در واقع این توصیه برآمده از تجربه گران سنگیست که طی سالیان متمادی از مصرف این پوشک برای نوزادان بدست آمده است.

7- به لطف هسته فوق العاده جاذب که تکنولوژیDry-Matrix  را در خود جای داده، پس ندادن در این پوشک تثبیت شده است. بیبی لینو سنسیتیو دارای سطح جذب بالا با کیفیتی برتر بر اساس اندازه گیری آزمایشگاه های تخصصی است.

(Mannequins/SGS Courtray method France)

8- با فناوری Comfi-Fit برای فیت شدن عالی روی بدن کودک

9- دارای تاپ شیتهای مخصوص و جدید با کپسولهای نرم. بیبی­لینو سنسیتیو طراحی ضد حساسیت خود را برای سایزهای 1 و 2 که مخصوص نوزادان می­باشد تقویت کرده است.

10- تولید شده توسط یک شرکت 100% یونانی و اروپایی. شرکت مگا دیسپوزبلز اس. اِی. در آتن. این شرکت بوسیله استانداردهای ISO50001، ISO14001 و OHSAS18001 برای سلامتی و ایمنی مورد ارزیابی و تایید قرار گرفته است.